Weź udział w udoskonalaniu świata i wystartuj w konkursie 3Mind

Jak będzie wyglądał świat za 10 lat? Możesz mieć na to wpływ! Rusza V edycja konkursu 3Mind

Już po raz piąty 3M, globalny lider innowacji, zachęca koła naukowe, młodych naukowców i kreatywne umysły do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie 3Mind. Tematem tegorocznej edycji jest wykorzystanie możliwości przemysłu 4.0. dla realizacji celów zrównoważonego rozwoju, a zwycięska drużyna otrzyma grant w wysokości 10.000 zł na kontynuację działań nad swoimi projektami.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak świat będzie wyglądał za kilka lat? Badanie komórek skóry w stratosferze w celu znalezienia leku na czerniaka i autonomiczny, podwodny dron, który eksplorować może dna oceanów pod kątem zanieczyszczeń – oto zwycięskie projekty, realizujące wizje uczestników dwóch poprzednich edycji konkursu 3Mind. Jeśli należysz do koła naukowego i pracujesz nad projektem związanym ze zrównoważonym rozwojem lub przemysłem 4.0, Ty również możesz przyczynić się do zmiany otaczającej Cię rzeczywistości! Weź udział w konkursie 3Mind i przedstaw prototyp projektu, który Twoim zdaniem może zrewolucjonizować znany nam świat.

Zmieniaj świat z 3Mind!

Już po raz piąty 3M oraz Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo–Technologicznych NOT łączą siły, aby wspierać oraz promować projekty naukowo-badawcze młodych naukowców z zakresu technologii, chemii, medycyny, mechaniki oraz innych dziedzin STEM. Jak co roku, głównym zadaniem, które czeka uczestników konkursu 3Mind będzie przedstawienie prototypu projektu, nawiązującego do tworzenia lepszego, bardziej zrównoważonego świata iwspierania rozwoju przemysłu 4.0. Projekt musi odnosić się do rozwiązania mającego cel przemysłowy oraz powinien składać się z materiału filmowego i części opisowej, zawierającej szczegóły techniczne.

Do rywalizacji mogą przystąpić studenci studiów I i II stopnia, którzy są członkami kół naukowych, działających przy uczelniach wyższych w całej Polsce. Aby wziąć udział w konkursie 3Mind, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: konkurs3Mind.pl oraz przesłać plik z nagranym samodzielnie materiałem video, przedstawiającym projekt. Do Gali Finałowej zakwalifikowanych zostanie jedynie kilka najlepszych zespołów. Podczas tego wydarzenia każda z drużyn będzie musiała przekonać członków jury do swoich realizacji, a w tym roku finaliści konkursu zmierzą się również podczas Gali z dodatkowym zadaniem, które sprawdzi ich kreatywność oraz umiejętność pracy zespołowej.

Tegoroczna edycja konkursu podzielona jest na pięć etapów:

  • Etap I: Rejestracja uczestników poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie samodzielnie przygotowanego filmu, trwającego maksymalnie 1 minutę (1.09 – 18.10.2020 godz. 20:00)
  • Etap II: Wstępna selekcja zgłoszeń – wybór od 8 do 12 projektów (19.10 – 22.10.2020)
  • Etap III: Wyłonienie od 4 do 6 uprzednio wybranych, najlepszych Projektów na podstawie głosowania na stronie internetowej konkurs3Mind.pl (23.10 – 11.11.2020)
  • Etap IV: Przygotowania do prezentacji projektów podczas Finału konkursu 3Mind we wsparciu pracowników 3M i NOT (13.11 – 25.11.2020)
  • Etap V: Gala Finałowa konkursu 3Mind, podczas której zostanie dokonany wybór zwycięzcy (27.11.2020)

3M wierzy, że przyszłość nauki leży w rękach młodych umysłów. Udział w konkursie 3Mind to nie tylko szansa na rozwój własnej kreatywności oraz sprawdzenie potencjału tworzonego projektu: zwycięska drużyna otrzyma także grant o wartości 10.000 zł na rozwój dalszej działalności.

Szczegółowe informacje nt. rekrutacji znajdziecie w regulaminie

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

 

Emilia Demczur, 3M: ejdemczur@mmm.com
Kamil Nawirski, NOT: kamil.nawirski@not.pl